ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4605186
*
nr 460 5186
Pigtittare
1800-tal, höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 17:26:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:33:17
1
100 kr
27/3 15:44:19
2
200 kr
30/3 22:14:39
3
300 kr
1/4 17:40:13
4
300 kr
1/4 19:30:08
5
350 kr
1/4 19:33:06
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 460 5186
Pigtittare
1800-tal, höjd: 65
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 15:33:17 | 1 | 100 kr |
27/3 15:44:19 | 2 | 200 kr |
30/3 22:14:39 | 3 | 300 kr |
1/4 17:40:13 | 4 | 300 kr |
1/4 19:30:08 | 5 | 350 kr |
1/4 19:33:06 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27